Gimnazjum Nr 7 w Zamościu to najlepsza szkoła

„Młodzi na Tropach
Światowego Dziedzictwa Kulturowego”

Youth on the Trial of World Heritage

Projekt Edukacyjny UNICEF "Wszystkie Kolory Świata"

PROJEKT „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie.

Pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami. Dzięki naszemu zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:
- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
- pokazanie wszystkim, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.

W ramach akcji uczniowie przygotowują specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF.
Laleczka ta jest symbolem pomocy, jakiej chcemy udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.
Każdy, przystępując do pracy, sam zdecydują z jakiego kraju będzie pochodziła ich laleczka, jak będzie miała na imię, jaki będzie jej kolor skóry oraz czy i jakie będzie miała hobby. Tymi informacjami uzupełnimy „akt urodzenia” laleczki.
W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki takiej "międzypokoleniowej" współpracy z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.

Materiały do pobrania:

- Wykrojniki/szablony do przygotowania laleczki